Pokeris yra populiarus ir lengvas kortų žaidimas, tačiau norint jį išmokti teks truputį paplušėti. Dabartinėje interneto visuomenėje jūs be vargo galite rasti pačias įvairiausias svetaines, kurios papasakos kaip išmokti lošti arba net galima pasinaudoti aplikacijų pagalbą. Tačiau verta pagalvoti, kokią gi mokymosi metodiką pasirinkti. Pirma, ką Jums reikėtų padaryti tai apStraipsniaisispręsti, ko Jums iš tikrųjų reikia iš šio žaidimo.

Pokeryje svarbiausia yra pokerio psichologija ir matematika.

Pastudijuokime, kaip vyksta pats žaidimo procesas.

Pokerio žaidimo eiga

Pagrindinis pokerio žaidėjų tikslas – turėti geriausią kortų kombinaciją lošimo pabaigoje. Pokeris turi daug įvairių žaidimo variantų, iš kurių populiariausi yra Texas Holdem, Omaha, 7 Card Stud. Kiekvienas iš šių variantų turi savo taisykles. Norint pasiekti pagrindinį tikslą, reikia sumaniai žaisti renkant norimas kortų kombinacijas. Nuo žaidimo tipo taip pat priklauso žaidėjų skaičius prie stalo, kuris svyruoja nuo 2 iki 10. Galima žaisti kortomis vienas prieš vieną (heads), šešiese (6-max) arba pilnu stalu (full ring).

Texas Holdem pokeris

Tai yra pats populiariausias pokerio žaidimas. Pasauliniuose pokerio turnyruose, tokiuose kaip WPT (Pasaulio pokerio taurė), EPT (Europos taurė) žaidžiamas būtent šis variantas. Priežastis, kodėl žaidėjai renkasi būtent jį yra labai paprasta, nes tai nesudėtinga ir net naujokas gali greitai išmokti. Tačiau jei žaidžia tikri profesionalai, žaidimas tampa tikrai azartiškas ir sudėtingas. Viskas priklauso nuo lošėjo profesionalumo.

Pagrindinės žaidimo taisyklės:

  • Žaidėjai – prie vieno stalo gali sėdėti iki 10 žaidėjų;
  • Dalintojas – dalintojas keičiasi kiekvienoje partijoje pagal laikrodžio rodyklę;
  • Pradiniai statymai – galimas mažasis privalomas (small blind) statymas ir didysis privalomas statymas (big blind). Viskas prasideda dar prieš dalinant kortas. Žaidėjas dalintojui iš kairės pradeda mažąjį, o sekantis žaidėjas didįjį statymus;
  • Visi lošėjai gauna po 2 kortas, o tada dalintojas atverčia 3 bendras kortas (the flop), paskui seka ketvirta bendra korta (the turn) ir tada verčiama penkta (the river), Jį vertė matoma visiems lošėjams;
  • Žaidėjai patys pasirenka ar renkant norimą kombinaciją naudos tik bendras kortas ar ir savo vieną arba dvi kortas. Turintis geriausią kombinaciją laimi banką (pot) – bendrą pastatytą pinigų sumą.

Kaip jau turbūt supratote vyksta keturi statymo ratai, kuriuos dabar apžvelgsime detaliau.

Pirmasis ratas

Pirmasis ratas (pre-flop) – žaidėjai gauna po dvi kortas ir tada pateikia statymus, o tada atverčiamos trys bendros kortos.

Pirmą veiksmą atlieka žaidėjas, kuris sėdi iš kairės žaidėjui stačiusiam didįjį privalomą statymą. Galimi pasirinkimo variantai:

  • Nusimesti (fold) – nebedalyvauti partijoje išmetant kortas;
  • Atsakyti (call) – padėti statymą, lygų didžiajam statymui;
  • Didinti statymą (Bet) – padidinti statymą.

Statymai taip pat turi savo taisykles:

  • Fiksuoto limito Hold’em – galima ne didesnė nei privalomojo statymo suma;
  • Banko limito Hold’em – negalima viršyti “banke” turimos sumos;
  • Beribio limito Hold’em – galima neribotai didinti sumą.

Jei nusprendžiate pastatyti visus savo žetonus, turite pranešti, jog statote viską (all-in).

Toliau einantys žaidėjai pagal laikrodžio rodyklę gali atsakyti, statyti, numesti ir permušti statymą (raise).

Ratas baigiamas kai liekantys lošėjai pastato vienodai žetonų.

Antras ratas

Atverčiamos trys bendros kortos (the flop) ir prasideda nauji statymai. Šiame ir sekančiuose ratuose pirmas pradeda lošėjas, sėdintis dalintojui iš kairės. Čia suteikiama galimybė praleisti (check) – galite nestatyti, o žiūrėti kokius veiksmu atlieka kiti. Tai laikoma bailumu, tačiau profesionalūs žaidėjai dažnai taiko šią metodiką, palaukia oponento statymo, o tada jį permuša.

Trečiasis ratas

Atverčiama ketvirta bendra korta. Lošėjai atlieka tokius pat veiksmus kaip ir antrajame rate. Prie stalo lieka tik pastačiusieji vienodai žetonų arba praleidžiantys ėjimą.

Ketvirtas ratas

Atverčiama paskutinė penkta bendra korta ir žaidėjai atlieka tuos pačius veiksmus. Šio rato pabaigoje demonstruojamos kortos (showdown). Žaidėjai atverčia savo turimas dvi kortas. Turintis geriausią kombinaciją pasiima “banką”. Jei kombinacijos sutampa, tada bankas dalinamas (split-pot).

Išsiaiškinus laimėtoją prasideda nauja partija. Dabar dėjęs privalomąjį didįjį statymą žaidėjas dės mažąjį, o anksčiau padėjęs mažąjį, dės didįjį.

Kokių klaidų vengti pokerio metu

  • Būtina stebėti priešininkus – vieni mėgsta žaisti agresyviai, o kiti yra per daug atsargūs;
  • Geriau nežaisti prieš profesionalus, jei Jums dar stinga patirties;
  • Nepasiduokite emocijoms;
  • Per dažnai žaisti neturint pozicijos prieš oponentą;
  • Per dažnas statymų sulyginimas.

Pokerio turnyrų tipai

Jei pramokę žaisti pokerį nuspręstumėte sudalyvauti turnyruose, tikrai rasite nemažą pasirinkimą:

  • Turbo pokerio turnyrai – daug mažesnis laiko intervalas tarp lygių ir greitesnė žaidimo dinamika;
  • (Super) Hyper turbo – labai greitas žaidimas, kur lygiai kyla kas 1-3 minutes, priklausomai nuo kambario. Norint laimėti reikia matematiškai priimti sprendimus;
  • Rebuy turnyrai – suteikiama galimybė nusipirkti naujų žetonų ir grįžti į turnyrą. Tai gan agresyvus žaidimas;
  • Knock Out (Terminator) turnyrai – dalis prizinio fondo kaip premija išdalijama žaidėjams, kurie eliminuoja kitus. Jie dar vadinami “galvų medžiokle”;
  • Deep Stack – didesni pradiniai statymai su ilgiau trunkančiais lygiais.

Pateikėme sutrumpintą pokerio pradžiamokslį, su kuriuo Jūs dabar įgijote bazines žinias, kurias galėsite pagilinti žaidimo eigoje. Svarbiausia dabar daug praktikos.